SDF-3 Macross "Zielonaska" :: Animacje, produkty i fanowskie prace ze świata Macross.

Blog, badający fenomen dekultury, a także znajdujący, informujący i komentujący MIŁOŚĆ ^^ Tę, którą pamiętasz…

25 sierpnia 2014 – 20-lecia Macrossa Plus

Wczorajszego dnia minęło 20 lat od kiedy wydano na VHS pierwszy odcinek Macrossa Plus. Seria z motywami cyberpunk, która kosztowała podobno tyle, co ówczesny 39-odcinkowy serial TV.  Produkcja dla której animatorzy wybrali się do Ameryki, aby zapoznać się z prawdziwymi myśliwcami, lotniskowcami (czego efektem były odniesienia do San Francisco, czy bazy amerykańskiej).

Produkcja była powrotem Shoji Kawamoriego i Studio Nue do tworzenia Macrossa, po tym jak Macross II, Lovers Again otrzymał średnie oceny. Obok twórcy uniwersum na reżyserskim krześle usiadł debiutant – Shin’ichirō Watanabe, późniejszy autor anime Cowboy Bebop, Samurai Champloo, oraz obecnie emitowanego na amerykańskim Adult Swim – Space Dandy.

Z kolei kompozytorką Macrossa Plusa była Yoko Kanno, która wkrótce potem stała się najbardziej znaną autorką muzyki do anime przygotowując nie tylko materiał muzyczny pod doskonale znany w Polsce Cowboy Bebop, ale także Turn a Gundam, The Vision of Escaflowne, Brain Powerd, Ghost in the Shell Stand Alone Complex, Wolf Rain. Zresztą kompozytorka wróciła po 14 latach do źródeł tworząc utwory dla Macross Frontier, prezentując zupełnie inny styl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: