SDF-3 Macross "Zielonaska" :: Animacje, produkty i fanowskie prace ze świata Macross.

Blog, badający fenomen dekultury, a także znajdujący, informujący i komentujący MIŁOŚĆ ^^ Tę, którą pamiętasz…

Epickie nowości Macrossa #45

Po tym, jak bańka urodzinowa zmalała (pękła?), liczba zapowiadanych nowych produktów, związanych z marką Macross, nie jest już tak gęsta. Z tego powodu dzisiejszy wpis będzie dotyczył czegoś innego niż ostatnie kilkadziesiąt notek newsowych, zamieszczanych przeze mnie. Czas na małą podróż po Ameryce 🙂

Zapraszam do wysłuchania nowej aranżacji piosenki „Tenshi no Enogu„. Jej wykonawczynią jest Salomé Anjarí z Chile.

Polecam zapoznać się z innymi coverami tej piosenkarki, w tym Watashi no kare wa pilot, Ai Oboeteimasuka, chilijskim Diamond Crevasse oraz japońskim i hiszpańskim Lion. Notabene pisałem o nich w pierwszych wpisach blogu.

Wędrujemy trochę na zachód i trafiamy do Argentyny, gdzie w dniu 3 listopada 2012 roku odbył się Macross Eternal 3, czyli trzecia edycja „konwentu/koncertu” fanów Macrossa. Na scenie pojawili się m.in. wspomniana już kiedyś we wpisach Hitomi Flohr (polecam kanał na youtube) i Megu.

Na Youtube znajduje się więcej występów z imprezy, niestety jakość video na razie pozostawia wiele do życzenia. W tym momencie bardziej warto przypomnieć sobie skrót występu Hitomi z 2011 roku, przedstawiająca motywy muzyczne Macross F, SDF Macross, Robotecha (za tymi akurat nie przepadam, ale tutaj chyba powodem była Linn Minmei i niezbyt obdarzone głosem alter-ego), DYRL, Macross 7 z własnym wokalem 🙂

Czas na Amerykę Północną. Dnia 21 października w USA odbył się Macross World Convention. Fotorelację można zobaczyć na stronie geekexchange.com. W ramach wydarzenia odbył się minikoncert Mari Iijimy. Fragment występu:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: