SDF-3 Macross "Zielonaska" :: Animacje, produkty i fanowskie prace ze świata Macross.

Blog, badający fenomen dekultury, a także znajdujący, informujący i komentujący MIŁOŚĆ ^^ Tę, którą pamiętasz…

Epickie nowości Macrossa #32

W internecie można znaleźć telewizyjną zapowiedź wydania Blu-ray serialu Macross 7. Niestety jakość streamu nie jest najlepsza, więc trudno ocenić, jak prezentuje się obraz na nowym nośniku. Na razie wygląda to jak zrematerowana wersja z DVD.


Z wkładki dołączonej do zestawu Macross: Do You Remember Love? Hybrid Pack można dowiedzieć czegoś ciekawego na temat nadciągającego projektu „Macross FB7 Ozma Meets Fire Bomber” (część obchodów 15-lecia Macross Dynamite 7). Produkt trafi do kin jesienią. Nadal jednak nie wiadomo, jaką formę przybrać ma ta praca, a to stwarza dziwne domysły wśród fanów. Co może być pokazywane na dużych ekranach? Czyżby powstawała nowa animacja, będąca crossoverem między Macross 7, a Macross Frontier? Ozma i Fire Bomber? To byłoby po prostu piękne 🙂
Macross FB7
Źródło: macross world


Zdradzono także fabułę i obsadę musicalu Macrossa. Tym samym poznaliśmy laureatkę konkursu Miss Macross, który odbywał się w kwietniu/maju. Zwyciężczynią została Kanae Yoshii, członkini zespołu popowego 9nine. Piosenkarka zagra młodą dziewczynę o imieniu Sakura Crawford. Akcja samego Macross Musicalture będzię się dziać w 2062 roku.

Macross 29 jest 29 flotą kolonizacyjną nowej generacji Macrossów i opuściła Ziemię w 2032 roku. Ludzie, przerażeni kiedyś wojną, teraz żyją spokojną, oazową egzystencją.

Jednak flota nie ma żadnej militarnej siły, a jej ekonomia jest bliska katastofy. Z powodu wysokiego bezrobocia w zurbanizowanych częściach kolonii, ruch Neo Zentran opowiada się za rekrutacją obywateli do armii, zwłaszcza wśród młodych Zentraedi.
W tym samym czasie organizowany jest również konkurs „Miss Macross”, który został zaplanowany jako część planu uzdrowienia gospodarczego wśród obywateli. Istnienia ludzkie zgomadzą się w jednym miejscu, gdy Ash i Sakura spotkają w przestrzeni Vigo, młodego lidera Neo Zentran.

Takuya Kikuchi jako Vigo Walgria
Vigo Walgria
Shion Tsuchiya jako Ash Anderson
Ash Anderson
Kanae Yoshii jako Sakura Crawford
Sakura Crawford
Risa Uesugi jako Daryl Walgira
Daryl Walgira
Ayumi Hinata jako el
el macross


Wydany 26 czerwca, Macross: Do You Remember Love? na Blu-ray zawiera dwie wersje filmu: „Complete Edition” (HD Remaster Edition) i „Theatrical Release Edition”. Różnią się prologiem i sekwencjami końcowymi. Widz decyduje sam na pilocie, która opcja mu bardziej odpowiada. Obydwie powyższe wersje różnią się od edycji z 1984, która była pokazywana w kinach. Namco Bandai twiedzi, że niektóre sceny zostały zmienione lub odrestaurowane pod kierownictwem Shoji Kawamoriego.

6 responses to “Epickie nowości Macrossa #32

 1. Lees Sierpień 3, 2012 o 1:37 am

  Ostatnio coś ludzie zaczynają się przekonywać do Macrossa 7. Cieszy mnie to tym bardziej że to mój ulubiony macross. Mam nadzieję że zrobią crossover na 2059/60 bo chodzą słuchy że może być to jakieś coś z przeszłości Ozmy. (Chciałbym zobaczyć jak Basara gasi Sheryl xD)

  • crossboy1 Sierpień 3, 2012 o 8:15 pm

   Jeśli chodzi o niechęć do Macrossa 7, to dotyczy ona raczej Zachodu. W Japonii seria odniosła sukces, co zresztą widać po ilości anime, płyt, figurek, a nawet mang (Macross 7 Trash, którego rozdziały wydawano miesięcznie przez 7 lat). Oczywiście dzisiaj serial nie jest tak popularny, ale dotyczy to wszystkich starszych anime. Na koncertach Fire Bomber, Basary czy Mylene Night, bilety nadal są sprzedane z miesięcznym wyprzedzeniem 🙂

   Co do powstawania nowego anime, to sprawa wydaje się zastanawiająca. Niby co innego miałoby trafić do kina, jak nie film animowany, ale wszystko zapowiadane jest jakoś „na ostatnią chwilę”, co jest trochę dziwną taktyką ze strony producentów, zwłaszcza Big West (czyli agencji reklamowej). Nic nie słychać, aby Fukuyama i Chie Kaijura współpracowali ostatnio nad nową muzyką, a ta powinna znaleźć się w nowej produkcji. Jakoś nie wierzę w pełnometrażówkę, bo jej tworzenie to złożony proces. Dlatego, jeśli chodzi o anime, stawiam na długi pilot nowego serialu który zadebiutuje w kwietniu albo coś krótkiego emitowanego za darmo między seansami innych filmów.

   Gaszenie Sheryl Nome przez Nekki Basarę działa, ale też w drugę stronę 😉

   Nie wiem, co mówią, ale czuć SPIRITIĘ…

   • Lees Sierpień 4, 2012 o 1:24 am

    Pytanie czy z Frontiera i 7 da się jeszcze coś wycisnąć… Pojedynczo może być ciężko ale crossover mógłby się udać. Większość fanów byłaby zadowolona. (może z wyjątkiem tych co nie trawią i jednego i drugiego) Muzycznie seria może tylko zyskać. Tylko zrobić i wymieszać to z pomysłem. Fajnie że Japończycy coś działają w tym uniwersum, szkoda że nie tak aktywnie jak w Gundamie, ale liczmy że po dość sporym sukcesie Frontiera kolejna seria też nie zawiedzie( w sumie z tego co widziałem,a było to wszystko oprócz oryginalnej serii i okrytej złą sławą II, to nic nie zawiodło… Troszkę mnie Plus rozczarował ale to już inna historia :P) Osobiście zadowoliłbym się nawet OAV-ką, zawsze to dobrze zobaczyć starych znajomych, ciężko powiedzieć w jakim stanie znajdują się Fire Bomber w czasach F, z mangi wiadomo że Mylene nadal śpiewa, jej głos jest nawet nr 1 w galaktyce xD.

    A to już mnie kompletnie rozwaliło. Nice cover XD

   • crossboy1 Sierpień 5, 2012 o 1:20 pm

    Myślę, że są dwa powody, dlaczego Macross jest gorzej eksplorowany od Gundama. Po pierwsze uniwersum nie należy do studia animowanego jak w przypadku drugiej franczyzny (Sunrise). Big West to agencja reklamowa, za to Studio Nue jest studiem projektanckim – tworzy historie, ilustracje, wyglądy postaci i mechów (poza Macrossem np. do znanego w Polsce Generała Daimosa). Nie zajmuje się za to ich animacją. Dlatego seria w latach 80 i 90 była tworzona szereg przez różnych firm np. Artland (SDF Macross, DYRL), AIC (Macross II) czy Macross 7 (Ashi), a przez produkcję przeleciały twórcy z Gainaxu, Gonzo itd. Dzisiaj marka ma szczęście, bo Shoji Kawamori zapuścił korzenie z Satelight. Druga przyczyną są problemy z prawem do serii na Zachodzie.

    W zasadzie to trochę wiadomo, co robią członkowie Fire Bomber w czasach Frontiera. Ostatni album Re. Fire z 2009 roku ma fikcyjną datę wydania – 2060. W dołączonej broszurce zdradzono, że Basara nadal podróżuje po wszechświecie, a Mylene kontynuuje samodzielną karierę na Macross 7. Nic szczególnego, ale dobre i to.

    A z Mylene Jenius jest ten problem, że nigdy nie stworzono z Chie Kajiurą jej wersji „Do You Remember Love?” Jestem pewny, że byłby to najlepszy cover. W głosie piosenkarki podoba mi się realistyczne uwzględnienie jego tonu do wieku postaci. Dzięki schrypiałej tonacji Chie Kajiury brzmi jak nastolatka, jednocześnie nie tracąc na fenomenalności. A jeśli weźmiemy jeszcze umyślne niedopasowanie jej głosu i Fukuyamy, to mamy do czynienia z prawdziwym oldschoolowym zespołem rockowym 🙂

    Z tego, co pamiętam, powyższy utwór pochodzi z dramy „radiowych” Hime Dra◎ Dra3. Ma swoje plusy, bo przynajmniej raz twórcy uwzględnili francuskie pochodzenie Sheryl przez akcent 🙂

    Polecam to:

    Była też wersja śpiewana przez Ozmę Lee (także pochodzącej z którejś dram na CD) pełna fałszu, ale wygląda na to, że wyparowała z youtube.

 2. Lees Sierpień 8, 2012 o 1:19 pm

  20 październik , 90 minut, „completely new form of entertainment.” xD No nie powiem zaczyna się robić ciekawie…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: