SDF-3 Macross "Zielonaska" :: Animacje, produkty i fanowskie prace ze świata Macross.

Blog, badający fenomen dekultury, a także znajdujący, informujący i komentujący MIŁOŚĆ ^^ Tę, którą pamiętasz…

Epickie nowości Macrossa #30

W internecie zamieszczono krótkie spoty telewizyjne, reklamujące zestaw Macross: Do You Remember Love Blu-ray. Po raz kolejny można zachwycać się bardziej oczyszczoną wersją najważniejszego filmu w historii uniwersum.


Po 2 latach przerwy na scenę powraca fikcyjny zespół Fire Bomber z wokalistami Yoshiki Fukuyama i Chie Kajiura (pomijając lutowy Mylene Night #2, ich ostatni wspólny pod tym emblematem odbył się na Macross Crossover 2009x45x59 w październiku 2009). Z okazji 30-lecia SDF Macross i 15-lecia Macross Dynamite 7, zostaną zorganizowane dwa koncerty: pierwszy będzie miał miejsce 23 listopada w Tokio, a drugi dzień później w Osace. Sprzedaż biletów zacznie się 1 września na oficjalnym fanklubie Macrossa (o którym za jeszcze chwilę). To nie wszystko Yoshiki Fukuyama planuje również 4-tygodniowy tour po Japonii pt. „Yoshiki Fukuyama Sings FIRE BOMBER ~ A Tribute to Nekki Basara~„. Składać się będzie z 8 koncertów, każdy zorganizowany w innym miejsce. Na razie piosenkarz nie zdradził, kiedy odbędą się.


Oficjalny serwis fanowski Macross Frontier – F-Tama zmienił po kilku latach nazwę na Super Dimension Fan Club. Jak nie trudno domyślić się powodem jest zakończenie historii z najnowszej ery Macrossa oraz 30-lecie uniwersum.

Super Dimension Fan Club


Banpresto zaprezentowało nowe figurki. Będzie je można zdobyć w maszynach typu „łapy szczęścia”, dostępnych w japońskich salonach gier. Najciekawej prezentuje się podobizna Sheryl Nome w stroju swojego idola – Nekki Basary. Trzeba przyznać, że od lat Banpresto tworzy najładniejsze figurki z postaciami Macross F, ja jednak najbardziej ich cenię za stworzenie gry Macross Plus na automaty w latach 90.

Banpresto Sheryl Nome Nekki Basara Macross

Banpresto Macross Sheryl Nome Ranka Lee

Banpresto Macross Lynn Minmay Sheryl Nome Ranka Lee

2 responses to “Epickie nowości Macrossa #30

  1. Anonymous 27 czerwca, 2012 o 10:36 am

    Będzie recenzja Aquariona Evol?

    • crossboy1 28 czerwca, 2012 o 6:27 pm

      Omówienie odcinków i końcowa recenzja Aquariona będzie dopiero po 10 lipca. Aktualnie mam tyle na głowie, że nawet nie jestem zdolny obejrzeć serii do końca. W każdym razie, dzięki za czytanie bloga 🙂 Dobrze wiedzieć, że nie jestem jedynie „czytany” przez internautów z USA, Japonii, Brazylii czy Tajwanu 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: