SDF-3 Macross "Zielonaska" :: Animacje, produkty i fanowskie prace ze świata Macross.

Blog, badający fenomen dekultury, a także znajdujący, informujący i komentujący MIŁOŚĆ ^^ Tę, którą pamiętasz…

Epickie nowości Macrossa #29

W maju i czerwcu pojawiły się kolejne numery magazynu Newtype Ace. W dziewiątym numerze pojawił się bardziej pojemniejszy rozdział mangi Super Dimension Fortress: THE FIRST (30 stron podczas, gdy w poprzednim było osiem). Pozostałe strony skupiły się głównie produktach, które będą wydane w ramach obchodów 30-lecia świata Macross. Najciekawszym elementem jest jednak dodatek – do pisma po raz kolejny dołączono książeczkę o uniwersum, tym razem o tytule „Birth of Macross„. W środku poza informacjami, zamieszczono drukowane materiały z odbywającej się na przełomie kwietnia i maja wystawy MACROSS: THE DESIGN.
Newtype Ace Document Macross 2

Jeszcze bardziej macrossowy okazał się 10. numer, który wyszedł 10 czerwca. Zeszyt nie tylko zawiera mangę Haruhiko Mikimoto, newsy i książeczkę, ale także dodatek w postaci torebki z Sheryl Nome i Ranki Lee. Co więcej ta pierwsza i Lynn Minmay pojawiły się na okładce pisma 🙂 To już drugi macrossowy cover w krótkiej historii magazynu.

Newtype Ace Document Macross 3


Dnia 25 maja na rynek weszło wydanie Blu-ray „Super Dimension Fortress Macross”. Jak już pisałem przy okazji wpisu zapowiadającego, produkt jest drogi, bo kosztuje ponad 500 dolarów. Ogrom jednak dodatków tłumaczy tak wygórowaną ceną. Najciekawszymi z nich wydają się być scenki z gry pachinko Fever Macross, których jest ponad godzina i prezentują się naprawdę ładnie (valkyrie wyglądają trochę kartonowo, ale to w końcu tylko gra na specyficzne  automaty półhazzardowe).Szykuje się kolejna gra z uniwersum Macrossa… tym razem na smartfony. Tworzeniem zajmuje Bndena, która jest nowopowstałą firmą – to ich pierwszy tytuł. Macross SP Cross Deculture będzie należeć do gatunku strzelanek 2d z elementami 3d. Zostanie wydana na japońskiej społecznościowej platformie komórkowej Mobage. Z dostępnych w sieci screenshotów i poniższego można wywnioskować, iż tematyka gry jest zwiazana z seriami SDF Macross i Macross Frontier.


Na koniec tego podsumowania mała ciekawostka z albumu, na którym udzielają bohaterki (i główny protoplasta) z anime World God Only Know (a dokładniej aktorki, podkładające głos pod nie). Płyta wyszła w grudniu i zawiera wyłącznie covery, pochodzące z innych serii. Wśród nich znalazło się miejsce dla czołowego utworu Macrossa, czyli Ai, Oboete imasu ka?. Cover śpiewany przez fikcyjną piosenkarkę Kanon (alter-ego aktorki Nao Toyamy), która wyglądem i repertuarem muzycznym przypomina nieco Rankę Lee.

Samo anime polecam, bo to jedna z przyjemnych produkcji ostatnich lat. Fabuła nie jest oryginalna, ale dzięki geekowskiemu zachowaniu głównego bohatera jest sporo zabawnych fragmentów. Żarty dotyczą głównie stereotypów romansowym, występujących w anime i japońskich grach randkowych, ale znalazło się również miejsce w jednym odcinku na parodie oryginalnego Gundama 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: