SDF-3 Macross "Zielonaska" :: Animacje, produkty i fanowskie prace ze świata Macross.

Blog, badający fenomen dekultury, a także znajdujący, informujący i komentujący MIŁOŚĆ ^^ Tę, którą pamiętasz…

Epickie nowości Macrossa #24 PL!

13 lat – tyle czasu minęło od kiedy Canal + wyemitował na swojej antenie filmy Macross II i Macross Plus (wpis z pl.rec.anime ;)). Niestety było to ostatnie legalne spotkanie polskich fanów mangi i anime z tą marką. Przez następne lata nie zaobserwowano żadnych produkcji z uniwersum Macrossa, które dostałyby się do naszego kraju. Można by zwalać sprawę na konflikt japońskich właścicieli o prawa, ale dotyczą one głównie zachodu i Japonii, więc brak inicjatywy leży po stronie dystrybutorów.

Na szczęście wybawienie po wielu latach przychodzi z USA. Może nie każdy wie, ale na tamtejszym rynku działa serwis JManga, zajmujący się udostępnianiem online japońskich komiksów w języku angielskim za opłatą. W ostatnim miesiącu witryna otworzyła się na świat, dzięki czemu mieszkańcy Polski otrzymali dostęp do części mang, wydawanych przez Kadokawa Shoten. Wśród nich znajdują się również 3 tytuły, dziejące się w świecie Macross. Jeden klasyczny, dwa wydane w okresie ostatnich 5 lat.
JManga - Macross
Do klasyki należy manga Macross 7 Trash, która była wydawana w Japonii w latach 1994-2001 (8 tomów). Autorem serii jest Haruhiko Mikimoto, twórca projektów postaci dla SDF Macross, Macross: Do You Remember Love?, Flashback 2012 i Macross II (aktualnie zajmuje się rysowaniem mangi Super Dimension Fortress Macross: THE FIRST). To dotychczas najpopularniejszy komiks z uniwersum – doczekał się publikacji w wielu zachodnich krajach.
Macross 7 Trash
Historia dzieje w 2046 roku na statku kolonizatorskim City 7, podczas konfliktu z rasą Protodeviln (wydarzenia są dość równoległe do serialu telewizyjnego Macross 7). Głównym bohaterem mangi jest Shiba Midou, gwiazda futurystycznego sportu „T-Crush”. Sławę nie tylko zawdzięcza swoim osiągnięciom w tej dyscyplinie, ale także niewyjaśnionym pogłoskom. Istnieje bodaj plotka o tym, że jest nieślubnym synem Maximiliana Jeniusa, kapitana jednostki Battle 7, która broni kolonii. Shiba miał po nim odziedziczyć talent i choć ich pokrewieństwo nigdy nie zostało potwierdzone, to media z chęcią przy każdej o okazji do sprawy wracają. Sam bohater czuję pewną niechęć do domniemanego ojca, ale stara się żyć dalej beztroskim życiem. Jego los zmienia się, gdy ratuje przed Protodeviln byłą oficer floty – Maharę Fabrio. Wkrótce kobieta przyjmuje rolę kapitana w jego drużynie sportowej – dyscyplina okazuje się mieć skrywany przed zawodnikami tajemniczy cel.
Macross Frontier Manga
Innym tytułem, jaki oferuje serwis JManga, jest mangowa adaptacja Macross Frontier rysunku Hayato Aoki z magazynu Shonen Ace. Komiks doczekał się 5 tomów i całkiem sztywno trzyma się historii znanej z serialu telewizyjnego. Moim zdaniem na plus można jednak zaliczy nieco lepszą narracje i wrażenie sympatyczniejszych charakterów postaci.

Na deser przygotowano jednotomową opowiastkę o Sheryl Nome i Rance Lee, zatytułowaną Macross Frontier: Hold Me Tight to the End of the Galaxy (Sorahiko Mizushima). Fabuła opowiada o zmaganiach gwiazd pop, zarówno na scenie, jak i w życiu osobistym (Alto ;)). Wszystko w humorystycznym klimacie moe (co zresztą widać już po okładce).
Macross F 1 tom


Bandai planuje wydać w Czerwcu nowy model Valkyrii, znanej z Macross Frontier – DX Chogokin 1:60 VF-171EX Alto unit. Planowana cena to 14 000 jenów. Poniżej można zobaczyć reklamę produktu:
VF-171EX

Zapomniałem również wspomnieć o „jajowej wersji” popularnego myśliwca z Macrossa Plus. Wypuszczany w lutym przez Hasegawę model YF-19 “Egg Plane” kosztuje 1365 jenów.
YF-19 Egg Plane Macross Plus

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: