SDF-3 Macross "Zielonaska" :: Animacje, produkty i fanowskie prace ze świata Macross.

Blog, badający fenomen dekultury, a także znajdujący, informujący i komentujący MIŁOŚĆ ^^ Tę, którą pamiętasz…

Aquarion Evol Odcinek 4 – rzutem oka

Odrodzenie długachnej łapy, upadek muru berlińskiego i kolejne reinkarnacje sprzed 12 tysięcy lat. PO słabym odcinku trzecim, historia powraca do czystszej konwencji Aquariona (i klasycznych mechów z lat 70).
Aquarion Evol

Wariackie pomysły Shoji Kawamoriego po raz kolejny dały o sobie znać. Fabuła odcinka nie przedstawia się zbyt oryginalnie – jedna z bohaterek dąsa się nad swoją bezużytecznością, po czym następuje (nie)spodziewany atak wroga na Ziemie, a dziewka w końcu angażuje się w wir walki, akceptując swoje uczucia i wyzbywając się wątpliwości. Wszystko jednak przedstawione z gracją szalonego super robot. Legendarny Aquarion ocieka hormonami i w końcu dochodzi do zbliżenia postaci. Przesadność i humor, za które lubiłem poprzednią serię, wreszcie zawładnęły historią. Kawamori-sensei dał pokaz swojej obłędnej niekompetencji.

Przejawia się one też w bohaterach. O ile rozterki głównych charakterów – Amany, beznadziejnej Mikono i jej irytującego braciszka Suzushiro – nadal mdlą, to nowi pierwszoplanowi herosi wydają się sympatyczni. Powraca kultowa postać dziewiczej seriiGen Fudou (teraz Kapitan), który rzuca radami jak na mędrca przystało. Tak nawiasem mówiąc nieśmiertelność postaci doskonała tłumaczy jego sposób bycia. Żyje w końcu 24 tysiące lat, jak nie więcej (nie wiadomo, czy Apollonius i Celiane byli pierwszym powtarzającym się cyklem), a to wystarczająca ilość czasu, aby ześwirować i zachowywać się jak pajac przy każdej okazji 🙂
Aquarion Evol Fudou
Do obsady dołączył też pilot/pianista o imieniu Shrade. Doskonała postać dla osób, tęskniących za Macross F, gdyż posiada muzyczny element, który doskonale wpisuje się w baśniowy kanon Frontiera, gdzie utwory ucierały się czasem o moc magiczną. Ponadto wygląda jak Michael Blanc. Z jednej strony powinienem trochę narzekać, dlaczego męski pianista zawsze musi nosić okulary i ubierać się, jak arystokrata, o byciu cool i typowym bishonenem nie wspomnę, ale przynajmniej nie okazał się kopią osobowości Michaela Blanca.

W ostatnich scenach odcinku ukazana jest po raz pierwszy poza openingiem – dziewczynka Crea. Wygląda na to, że loli serialu jest reinkarnacją ślepej wampirzycy na wózku – Rena Rune. Ich głosy są dość podobne mimo, że podkładane były przez inne aktorski.

Można tylko czekać, aż wymienione postacie wkroczą do maszyn i Kawamori zafunduje kolejne dziwne moduły Aquariona. W czwórce wolał jednak przypomnieć o jednej ze specjalności starożytnego robota, jaką była przedłużająca się ręka. „Muggen Attack” ewoluował i tym razem nie tylko potrafi osiągnąć długość przeciętnego miasta, ale także jednocześnie wylecieć w kosmos, opętać wielokrotnie kulę ziemską i powrócić na na jej powierzchnię.  Piękny nonsens, zakończony zakpieniem z historii i rozwaleniem muru Berlin (dwa boiska lekkoatletyczne po obydwu stronach – pierwsza skojarzenie? Stadion Olimpijski :)).
Aquarion Evol Berlin
Na koniec ciekawostka. 25 stycznia wyszedł pierwszy soundtrack. Płyta zawiera utwory z openingu i endingu w dwóch wersjach: wokalnym i instrumentalnym.

Informacje o krążku:
Tytuł: bez nazwy [Aquarion EVOL first singiel]
Data wydania: 25 Czerwca 2012
Cena: 1100 jenów (1155 jenów z podatkiem)
Wydawca: Flying Dog

Aquarion Evol

Lista utworów:

1. Kimi no Shinwa ~ Aquarion Dai Ni Shou [trans: Twoje Legenda ~ Aquarion Rozdział 2] (Opening)
Wykonawca: AKINO with bless4
Tekst: Gabriela Robin
Muzyka i aranżacja: Yoko Kanno
2. Gekkou Simfonia [trans: Moonlight Symfonia Blasku Księżyca] (Ending)
Wykonawca: AKINO and AIKI from bless4
Tekst: Gabriela Robin
Muzyka i aranżacja: Yoko Kanno
3. Kimi no Shinwa ~ Aquarion Dai Ni Shou (instrumentalna)
4. Gekkou Simpfonia (instrumentalna)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: