SDF-3 Macross "Zielonaska" :: Animacje, produkty i fanowskie prace ze świata Macross.

Blog, badający fenomen dekultury, a także znajdujący, informujący i komentujący MIŁOŚĆ ^^ Tę, którą pamiętasz…

Epickie nowości Macrossa #18

Czy urodziny fikcyjnej postaci to ważny powód do świętowania? Dla twórców uniwersum Macross z pewnością. Ostatnio pisałem o Sheryl Nome, teraz czas na kolejną piosenkarkę, tym razem ze starszego serialu. Chodzi o Mylene Flare Jenius – ośmą córkę Maximilliana i Milli Jeniusów, basistkę i drugą wokalistkę zespołu Fire Bomber w latach 2045-46, który jako „Sound Force” dzielnie bronił kolonii Macross 7. Po rozpadzie ekipy, bohaterka dołączyła na krótko do kobiecej grupy „The Jamming Angels” (manga „Macross Dynamite 7 Special: Mylene Beat”), a następnie zaczęła solową karierę, którą kontynuuje do „dziś” (2060 roku).

Mylene Flare Jenius - Chie Kajiura
Wg. historii uniwersum, Mylene urodziła się 2 lutego 2031 roku na kosmicznym transportowcu „Red Moon” blisko niestabilnej gwiazdy Eta Carina Nebula. Datę tą obchodzono już w tym roku. Równo dwadzieścia lat przed narodzinami piosenkarki, 2 i 4 lutego zorganizowano koncerty „Mylene Night” w Tokio i Osace, na których zaśpiewały wokalistki wcielające się w tą postać w przeszłości – Chie Kajiura i Tomo Sakurai. Wydarzenie cieszyło się popularnością (wszystkie bilety sprzedano już w listopadzie 2010), więc nietrudno dziwić się kolejnemu eventowi.

Mylene Night #2

2 lutego 2012 roku w Tokio odbędzie się Mylene Night #02. Na scenie ponownie pojawi się Chie Kajiura i zaśpiewa najważniejsze piosenki swojej alter-ego z Macrossa. Niestety tym razem zabraknie  Tomo Sakurai, jednak na pocieszenie gościnie wystąpi Yoshiki Fukuyama, czyli piosenkarz, odpowiadający za postać Nekkiego Basary, głównego bohatera Macross 7. W ten sposób nie zostaną zagrane tylko utwory Mylene Jenius, ale całego fikcyjnego zespołu Fire Bomber. Na koniec warto wspomnieć, że informacje o koncercie ogłoszono na oficjalnych stronach Macrossa i Satelight, co oznacza, że jest aprobowany przez współwłaściciela marki – Big West Advertising i twórcy – Shoji Kawamoriego (jedyna osoba, która łączy studio animacyjne dwóch ostatnich serii z Macrossem 7).

Nekki Basara - Yoshiki Fukuyama

Odchodząc od tematyki powyższego eventu, a zostając przy osobie Yoshiki Fukuyama, warto uwzględnić jego jubileuszowy koncert – THE PARTY-20 FLIGHT ROCK Special 2Days, który został wydany 2 dni temu na DVD. Do zakupu zachęca spot promocyjny z fragmentami występu:

A teraz do meritum, czyli grudnia, który także obfituje w nowe produkty. Najważniejszym prezentem pod choinkę powinien być Macross the Ride Lower Half, czyli drugi i ostatni tom powieści o wyścigach w świecie Macrossa, który odpowie kto jest najlepszym sportowym pilotem. Książka B6 będzie kosztowała 1260 jeny. Dodatkowo można do niej dokupić drugi wolumin, traktujące o mechanice w tej historii – Macross the Ride Visual Book Vol. 2 (A4, 924 jenów). Obydwa druki trafią do sklepów 24 listopada, czyli w samą wigilię (które w Japonii jest traktowane jako święto zakochanych).

W połowie grudnia wyjdzie także nowy model Varkylii, znany z Macross R – VF-11D Thunder Focus.

Hasegawa 1/72 VF-11D Thunder Focus (4200 jenów)

Na kwiecień zapowiadane są dodatkowe części dla modelu Varkylii – VF-25, wydanego przez firmę Bandai.

VF-25F Super Parts renewal version (4725 jenów)

VF-25S Super Parts renewal version (4725 jenów)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: