SDF-3 Macross "Zielonaska" :: Animacje, produkty i fanowskie prace ze świata Macross.

Blog, badający fenomen dekultury, a także znajdujący, informujący i komentujący MIŁOŚĆ ^^ Tę, którą pamiętasz…

Epickie nowości Macrossa #17

Do wydania „Merry Christmas Without You” na DVD jeszcze 7 dni, jednak świat internetu stoi szerokim otworem i już teraz można zaznać się z kolejnym fragmentem koncertu, pokazanym 6 listopada w japońskiej telewizji. Obejmuje on jedynie kawałek występu Megumi Nakajimy (z krótkim komentarzem Shoji Kawamoriego w trakcie i Yoko Kanno za pianinem) Początek jest trochę dziwaczny…

Trzeba przyznać, że gdyby Hikaru Ichijou na początku tak pilotował Valkyriami jak piosenkarka ustawianiem ich modeli, to zburzyłby nie tylko siedziby Studio Nue, ale też Nyan Nyan Restaurant i resztę South Atarii 😉


10 listopada na rynku ukazał się 3 numer magazynu Newtype Ace z mangami Super Dimension Fortress Macross THE FIRST i Macross Plus: TAC Name oraz działem informacyjnym Macross Ace Plus. Polecam zwłaszcza pierwszy tytuł, bo Mikimoto Haruhiko (autor serii) zaskakuje i wprowadza do historii postać, która pojawia się jedynie we wspomnieniach w oryginalnym serialu z 1982 roku.

Newtype Ace vol. 3

SDF Macross THE FIRST - Lynn Minmay

F-tama (oficjalny fanclub serii Macross F) organizuje imprezę cosplayową – Happy NYAN Year Festival, która odbędzie się 8 stycznia w Pacifico Yokohama National Convention Hall. Zaprezentowane zostaną na niej nowe stroje, które będzie można potem zakupić u Satelight czy innego partnera właścicieli marki. Nie zabraknie także prezentacji filmów oraz karaoke. Gościami wydarzenia będą Aya Endo, May’n (podkładające głos pod Sheryl Nome), Megumi Nakajima (Ranka Lee), Hiroshi Kamiya (Mikhail Blanc), Yuichi Nakamura (Alto Saotome). Cena wstępu: 5,250 jenów (dla dziewczyn przebranych za bohaterki wejście za darmo). Dla osób, nie wybierających się w najbliższym czasie do Japonii, pozostaje zapowiadana relacja przez użytkowników forum Macross World.

Happy NYAN Year Festival

Aby sprawiedliwości stało się zadość muszę na koniec wspomnieć jeszcze o jednym fakcie, a jest nią recenzja video gry na PSX – Macross Plus Game Edition. Omówienie produkcji odbyło się w ramach popularnego, internetowego magazynu Classic Game Room, ukazującego się na Youtube. Co tu dużo mówić rozgrywka nie zdobyła dobrej opinii u oceniającego, który sprowadził ją z Japonii (ze względu na dobre wspomnienia związane z wersją anime). Nie trudno zgodzić się z takim zdaniem, bo tytuł zawiódł na całej linii. Osobiście uważam go za najgorszą grę z uniwersum Macrossa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: