SDF-3 Macross "Zielonaska" :: Animacje, produkty i fanowskie prace ze świata Macross.

Blog, badający fenomen dekultury, a także znajdujący, informujący i komentujący MIŁOŚĆ ^^ Tę, którą pamiętasz…

Shoji Kawamori, Baka?

Gdybym był młodą dziewczynką o charakterze tsundere, właśnie tak bym zareagował na ostatnie rewelacje, dotyczące planów twórcy Macrossa. Już informacje, sprzed paru miesięcy, o tworzeniu Aquarion Evol przez Shoji Kawamori nie napawały optymizmem fanów franszczyzny, ale rozumieli ambicje reżysera. Nawet wieści o współtworzeniu zwykłej mangi nie były tak dobijające. Teraz jednak przyszedł młot wszechobecnej komercji i trzasnął z góry okrutnie wszystkich entuzjastów Varkylii. Chcieliby polecieć ponad niebo, sięgnąć gwiazd, ale ich „Kontroler” chyba woli zajmować się promowaniem girlsbandów.

Chodzi o nowe anime studia Satelight, które zostanie wyemitowane na wiosne, a za jego projektowanie odpowiadać będzie Shoji Kawamori. Fabuła skupi się na plebiscycie, zorganizowanym w celu wyłonienia „legendarnych idolek”. Na potrzeby serii zostanie zorganizowany prawdziwy casting, w którym o role wystartują członkini zespołu AKB30. W sumie ma wystąpić ok. 30 wokalistek, wyłoniononych z 200 dziewczyn kilku znanych japońskich girlbandów. Reżyserem produkcji będzie Yoshimasa Hiraike (Working!!, Amagami SS, Sketchbook ~full color’S~).

A teraz pomyślmy: świat, który tworzysz od dawna, kończy w przyszłym roku 30-lat. Przy małej chęci dostaniesz zielone światło dla kontynuacji. Co w takim razie robisz? Oczywiście! Zamiast produkować sequel, wolisz nadzorować tandetną historię pokroju amerykańskiej kreskówki „New Kids on the Block”, po części o tej samej tematyce, co prawie 30-letnie uniwersum, ale pozbawionych jego największych zalet. Taaa… wierni fani na pewno są szczęśliwi po pokazaniu im gestu Kozakiewicza przez twórcę Macrossa 😉

Oczywiście mogę się mylić i kolejny Macross będzie miał swoją premierę w 2012 roku.  Może anime o AKB30 będzie tylko przykrywką dla nowej historii na 30 urodziny. Problematyczny staje się jednak fakt braku jakiekolwiek informacji o Macrossie od Shoji Kawamoriego, wręcz przeciwnie kolejne wieści grzeszą jedynie pesymizmem. Optymistyczne są tylko ruchy właścicieli czy wydawców marki – jubileuszowe logo, domena macross30.com zarejestrowana przez Big West, czy zegar odmierzający na stronie Bandai. Ale czy to wystarcza, aby nie czuć się lekceważonym fanem?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: